Aktualności

22.09.2017

Nowa era, nowe wyzwania

- Zajmiemy się problemem medycznej marihuany, dyrektywą fałszywkową oraz pilotażem opieki farmaceutycznej - zapowiedziała Małgorzata Pietrzak, prezes Pomorsko-Kujawskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, otwierając konferencję.

Gościem honorowym spotkania jest dr Marek Bachański - specjalista pediatrii i neurologii dziecięcej. Wśród uczestników konferencji znaleźli się również przedstawiciele Sejmu, posłowie Tomasz Latos i Piotr Król.

22.09.2017

Każda reklama będzie wymagała wnikliwej analizy

Nie cichną komentarze na temat projektu zmian w zasadach prowadzenia reklamy suplementów diety, które jako pierwsza opublikowała redakcja MGR.FARM (czytaj więcej: 20 mln kary za reklamę suplementu diety sprzeczną z prawem?).

22.09.2017

Śląscy naukowcy ulepszyli działanie tadalafilu

Ponad 90 proc. substancji aktywnych zawartych w produktach leczniczych o stałej postaci (tabletki czy kapsułki) to substancje krystaliczne. Leki w takiej formie – ze względu na uporządkowaną strukturę wewnętrzną – bardzo często charakteryzują się słabą rozpuszczalnością w wodzie, co z kolei przekłada się na ich niską biodostępność. Alternatywą dla nich są tzw. ciała amorficzne, które łączą w sobie pewne cechy ciał stałych i cieczy.

21.09.2017

Jest pomysł na sfinansowanie dyżurów aptek. Stawka jak za pielęgniarkę?

Minister Zdrowia i szef NFZ spotkali się w tym tygodniu z zespołem zajmującym się zdrowiem w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego i dyskutowali m.in. na temat dyżurów aptek. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele samorządu aptekarskiego.

21.09.2017

Najbardziej cyfrowa apteka w Polsce? Znamy nominacje!

- Konkurs „e-Commerce Polska awards” od lat kierowany jest do e-sklepów i platform e-commerce.

21.09.2017

Czy leki w Polsce są bezpieczne?

Produkcja i obrót leków są obwarowane licznymi przepisami i procedurami bezpieczeństwa, a zasadą rządzącą nimi jest „dmuchanie na zimne”. Producent leków ma obowiązek stałej kontroli jakości swoich produktów. Dlatego losowo do badań pobierane są próbki z wielu także losowo dobranych z serii produktów. W razie stwierdzenia jakichkolwiek odstępstw od zakładanych parametrów, producenci wolą wycofać daną serię z obrotu.

21.09.2017

Postrach łódzkich farmaceutów zatrzymany przez policję

19 września 2017 roku policjanci z II Komisariatu w Łodzi namierzyli u zbiegu ulic Obywatelskiej i Nowe Sady mężczyznę podejrzewanego o kradzieże w aptekach na terenie Bałut. Zgromadzony materiał dowodowy wskazywał, że zatrzymany wchodził do wytypowanej apteki prosił pracownika o jakiś konkretny produkt. Kiedy obsługa apteki znikała na zapleczu, mężczyzna kradł towary znajdujące się w zasięgu ręki i opuszczał aptekę.

20.09.2017

Sieć aptek inwestuje w sklepy zielarskie

- Obserwujemy bardzo silny trend na rynku polegający na odkrywaniu przez ludzi zapomnianych już właściwości ziół. Zarówno wspierających zdrowie czy odporność organizmu, jak i stanowiących wzbogacające smak dodatki do potraw – opowiada Monika Król, dyrektor handlowy Grupy Nowa Farmacja, do której należy sklep zielarsko-medyczny „Zielnik”. - Ludzie coraz częściej poszukują produktów pozbawionych sztucznych dodatków.

20.09.2017

'Apteka dla aptekarza' już spowodowała wzrost cen leków?

Posłanka Platformy Obywatelskiej zwraca uwagę, że w porównaniu do lat ubiegłych nadzwyczaj mocno zdrożały owoce, tłuszcze roślinne i zwierzęce, mąka oraz mięso. Rekordowo drogie są w tym roku kostka masła, cukier i ryby. O podwyżki Lidia Gądek oskarża rząd i nierozważne wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości.

20.09.2017

Neuca buduje nowe centrum logistyczno-magazynowe

Nowe centrum logistyczno-magazynowe powstaje w przy ul. Fortecznej 33/35 w części JAR-u przeznaczonej na przemysł i usługi, przy granicy z gminą Łysomice. Neuca kupiła tam od magistratu za 5,36 mln zł 6,5-hektarowy grunt, na którym powstanie kompleks o powierzchni ponad 17 tys. m kw.

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj