Aktualności | farmacja.pl

Aktualności

16.02.2018

Polscy aptekarze opowiedzieli o swoich doświadczeniach w zakresie liberalizacji i profesjonalizacji sektora aptekarskiego

13 lutego w siedzibie Izby Farmaceutycznej Serbii w Belgradzie odbyło się seminarium w formule okrągłego stołu dot. doświadczeń krajów UE w zakresie profesjonalizacji i liberalizacji sektora aptekarskiego. Naczelną Izbą Aptekarską reprezentował jej wiceprezes Michał Byliniak.

16.02.2018
16.02.2018

Pilotaż e-recepty jednak ruszy... w kwietniu

Pierwsi mieszkańcy Skierniewic i Siedlec e-recepty będą mogli zrealizować w kwietniu. Do tego czasu potrwają testy systemu informatycznego, który umożliwia między innymi nadawanie pacjentom specjalnych kodów pozwalających uzyskać dostęp do leków.

16.02.2018

Petycja przeciwko klauzuli sumienia dla farmaceutów

Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny zorganizowała petycję sprzeciwiającą się klauzuli sumienia dla farmaceutów. Organizatorzy uważają, że ani farmaceuci, ani apteki nie mają prawa odmawiać wydania środków antykoncepcyjnych ze względów sumienia.

16.02.2018

Apteki ukarane za przypinki "Witamy w najtańszej aptece" noszone przez pracowników...

Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny we Wrocławiu nałożył na aptekę karę w wysokości 16 500 zł, za stwierdzone formy łamania zakazu reklamy aptek. Jedną z nich było noszenie przez pracowników apteki przypinek, na których znajdowało się hasło "WITAMY w NAJTAŃSZEJ APTECE!".

15.02.2018

"Przykasówka" w aptece to naruszenie prawa farmaceutycznego

Umieszczenie w izbie ekspedycyjnej apteki koszy z produktami leczniczymi i innym asortymentem, oznaczonych hasłami "Super cena", "Wyprzedaż" i "Ceny od 1 zł" narusza art. 94a ust. 1 ustawy Prawo farmaceutyczne. Śląski WIF nałożył na aptekę za takie działania karę 8 000 zł.

15.02.2018

Ważne zmiany w prawie farmaceutycznym i realizacji recept już niedługo. Podajemy szczegóły!

Do Komitetu Stałego Rady Ministrów trafił pod koniec stycznia projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty. Znalazła się w nim nowelizacja ustawy Prawo farmaceutyczne oraz nowe rozporządzenie w sprawie recept.

15.02.2018

Powstała organizacja reprezentująca interesy indywidualnych aptekarzy

Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek (ZAPPA) został zarejestrowany przez Krajowy Rejestr Sądowy. Polscy indywidualni aptekarze zyskali organizację, która ma reprezentować środowisko właścicieli samodzielnych aptek i stanowić przeciwwagę dla PharmaNET, dbającego o interesy sieci aptecznych. Do Związku mogą należeć osoby, które są magistrami farmacji oraz właścicielami aptek.

15.02.2018

Krzysztof Łanda: Gdyby te przepisy weszły w życie, zlikwidowałyby proceder wywozu leków z Polski

Były wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda pojawił się w programie „Rozmowa ściśle jawna” Telewizji Republika. Wyjaśniał w nim między innymi przyczyny swojej dymisji w kwietniu 2017 wskazując, że w pewnym momencie przygotowane przez niego projekty ustaw zostały zablokowane...

14.02.2018

Promocja w aptece: Kupon 20 zł jeśli nie zrealizujesz u nas recepty w 24 godziny

Karę w wysokości 20 000 zł nałożył na aptekę Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny, za dość nietypową formę promocji. Apteka obiecywała kupony o wartości 20 zł, w przypadku gdyby nie udało się w niej zrealizować recepty w ciągu 24 godzin...

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj